Tantsustuudio dance dream

Stiilid

Showtants

Showtants on meelelahutuslike elementidega tantsustiil, mis on kombineeritud erinevatest tantsustiilidest. Olulisel kohal on efektsus, lavaline show ning koreograafiline terviklikkus. Showtants on energiline ja tempokas tantsustiil, mis arendab rütmitunnetust, koordinatsiooni, annab juurde enesekindlust ning oskuse ennast läbi tantsu väljendada. Tunnis rõhutakse peamiselt koreograafia omandamisele, et arendada tantsuoskust, kuid pööratakse tähelepanu füüsilisele vastupidavusele ja kordinatsioonile.

Streetshow

Nagu nimigi ütleb on see kombineeritud nii streettantsu kui showtantsu elementidest. Võta hip-hop, house-, jazz- ja showtants ning sega need kompotiks! Nii saabki Streetshow, mis on mõnusa vibe’iga tantsustiili, täis energiat ja parimaid emotsioone, kus erinevatest muusikastiilidest inspireeritud koreograafiad pakuvad vaheldusrikast ja mitmekülgset treeningut. Suurt rõhku pannakse koreograafia õppimisele. Kasutatakse kaasakiskuvat energilist muusikat, mis teeb tunnid lõbusaks ja nauditavaks. Tunnis saab igaüks võimaluse end proovile panna ning tunda ennast olulise lülina grupis. Tunnis on tähtis, et tantsijad annaksid endast maksimumi, tantsiksid täisjõuga, olenemata, kui hea on tema tehnika. Siis saab tantsija tunnist midagi palju enamat kui lihtsalt füüsilise koormuse ja selle käigus areneb juba tehnika iseenesest. Tähtis on kirg tantsu vastu!

Estraaditants

On stiliseeritud lavatants, mis hõlmab endas show-, jazz-, karaktrtatsu ja akrobaatilisi elemente. Olulisel kohal on lavaline sära, kergus, pidulikkus, esteetilisus, atraktiivsus, tantsija tehniline oskus ning rõhk on kostüümidel. Tunnis on peamine rõhk koreograafia omandamisel, et arendada tantsuoskust, kuid pöörame tähelepanu ka füüsilisele vastupidavusele ja kordinatsioonile.

Lastetants

Lastetants loob mudilasele tantsubaasi, arendab painduvust, rütmitunnetust, arusaama tantsumaailma toimimisest. Lõbusas mängulises võtmes loome distsipliini. Tunnis tegeleme tantsulise võimlemisega, loov-, jazz- ja showtantsuga. Võtame üheks prioriteediks täiustada kehamälu. Võimleme, mängime ja arendame koordinatsiooni. Teeme tutvust erinevate tantsustiilidega, et avada lapsele tantsukunsti maailm selle parimates külgedes. Treeningu ja koreograafiate omandamise käigus õpib noor tantsija lõbusal ja mängulisel moel oma keha tunnetama. Lapsel säilib rõõm treeningutest ja tantsukunstist. Loome ka tantse, millega käia esinemas ning võistlemas.

Akrobaatika

Tund algab liikuva mängulise ning füüsilise soojendusega, et tantsijad õpiksid märkama ruumi ja teisi õpilasi. Akrobaatika tunnis on oluline kohalolu, keskendumine ja pidev tähelepanu. Tunni keskosas sooritatakse ettevalmistavaid harjutusi akrobaatilisteks elementideks ning õpitakse erinevaid akrobaatilisi elemente, mida hiljem tantsuseadetes kasutada (tirelid, veered, seisud, rattad).Akrobaatiline treening arendab õpilase kehatunnetust, koordinatsiooni ja vastupidamisvõimet ning tekitab julgust oma keha erinevalt rakendada. Tunnis sooritatakse harjutusi ka koos partneriga, tänu millele õpib tantsija vaatama, jälgima ning parandama ka teise tantsija kehahoiakut, samuti areneb partneritunnetus. Tunni lõpu osas viiakse läbi jõudu ja vastupidavust suurendavad harjutused ning treening lõpeb lõdvestava venitusega.

Contemporary/Kaasaegne tants

Contemporary ehk kaasaegne tants on väga lai mõiste, mille alla kuulub palju erinevaid tantsutehnikaid ja -stiile. See on suhtumine tantsukunsti kui koreograafi ja/või tantsija isiklikku väljendusse. Kaasaegset tantsu iseloomustab piiride puudumine ja lõputud liikumisvalikute võimalused. On tehnikaid, mis valmistavad keha ette erinevateks liikumisteks, nt. põrandatehnika, vabastustehnika, kontaktimprovisatsioon ning erinevaid modern-ja jazztantsu treeningsüsteeme. Selline treening on tähtis osa kaasaegse tantsu tunnist. Teine oluline pool on koreograafia õppimine. Trennis katsetame ka improvisatsiooni ja koosloomist.

Tantsutehnika

Tundide fookuses uute oskuste arendamine ja liikumiskvaliteedi parandamine. Järjepidevalt tehnikatunnis käimine aitab hoida keha töökorras, tasakaalus ja tugevana. Korralik tehnika aitab ennetada vigastusi, on vundament kvaliteetseks esinemiseks, võistlemiseks ja lihtsalt tantsimiseks mistahes lavatantsu stiilis.

Soolo – Duo

Soolo – Duo tundides keskendutakse just üksi või duopartneriga esinemise ettevalmistusele. Julgustatakse leidma oma tantsustiil, arendatakse nii loovust kui soolotantsijale hädavajalikku tantsutehnikat ja akrobaatilisi oskuseid.
Tundides luuakse tantsukava vastavalt tantsija eale, võimekusele ja tantsustiilile.